Nauczanie o Bogu

Czy wierzysz w Boga? Takie pytanie można by zadać dzisiaj wielu osobom na ulicy. Trzeba przyznać, że odpowiedzi można usłyszeć bardzo różne. Ludzie wierzą, ale nie praktykują. Wierzą i praktykują. Kiedyś wierzyli, ale przez to co dzieje się w kościele obecnie, zaczęli wątpić i nie wierzą. I jeszcze więcej.  A jak temat Boga można wyjaśnić dzieciom? Nie jest to łatwy temat – nawet dla osób, które wierzą na co dzień i systematycznie uczęszczają do kościoła. W odpowiedzi na pytania związane z wiarą pomóc może chodzenie na religię. W tym przypadku uczniowie – niezależnie od klasy do jakiej chodzą – muszą mieć podręczniki, które wymaga szkoła i nauczyciel – katecheta. Jeżeli któryś pedagog szuka dobrej podpory dla siebie i dla swoich uczniów, to wydawnictwo Jedność  – podręczniki do religii ma bardzo dobre.

“Żyjemy w Bożym świecie. Podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej + CD”

Jak opowiadać dziecku o Bogu? Tego na pewno dowiemy się z tej książki. Inspirację do rozmów, do nauczania mogą czerpać z niej nie tylko nauczyciele, ale również dorośli. Autorami wydawnictwo Jedność podręczniki do religii są Dariusz Kurpiński,  Elżbieta Kondrak i Jerzy Snopek. Każdy z nich ma już na koncie inne podręczniki. Teraz postanowili zjednoczyć swoje siły, aby wydać książkę, dzięki której dzieciom będzie łatwiej zrozumieć pewne prawy wiary, kim tak naprawdę był Jezus, kim była jego mama. Wszystko to odbywa się przy pomocy wspaniałych zabaw, jakimi są chociażby kolorowanki. Również dzięki dołączonej płycie CD dzieci mogą poznać fantastyczne piosenki religijne, które angażują je do wspaniałej zabawy ruchowej. Dzieci kochają takie aktywności, takie nauczanie, dlatego jak najbardziej będzie to idealny podręcznik, który będzie zachęcał je do wspólnej nauki na religii.

“Klasa II SP Idziemy do Jezusa – Podręcznik do religii”

W środku znaleźć można 56 tematów – katechez, które każdy nauczyciel zdąży omówić ze swoimi uczniami podczas roku szkolnego. To poważniejsze tematy, które przedstawiają postać Jezusa na tle poszczególnych wydarzeń odnoszących się do roku liturgicznego. Podręcznik pomaga również nawiązać więź z Jezusem. Ten podręcznik skłania również do tego, aby o wierze, kościele rozmawiać nie tylko z pedagogiem w szkole, ale także w rodzicami w domu. Cały materiał jest tak zebrany, że uczniowie będą po tą książkę sięgać z wielką przyjemnością i wykonywać poszczególne zadania, jakie znajdują się w środku. To dobra pomoc naukowa.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com