Jak nauczać o Bogu?

W dzisiejszych czasach nauczanie o Bogu nie należy do łatwych rzeczy. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z małymi dziećmi, czy też ze starszymi uczniami. Wszystko przez to, co obserwuje się na co dzień w kościołach i jakie skandale tam wybuchają. Katecheci muszą zmierzyć się z niełatwym zadaniem. Muszą wyposażyć się nie tylko w odpowiednią wiedzę, ale także książki, dzięki którym będą mogli przekazywać dzieciom odpowiednie nauki. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii oferuje nie tylko w niskiej cenie, ale również bardzo dobrze opracowane. Dzięki ich ofercie można otrzymać książki, które można zarówno wykorzystywać w przedszkole, jak również w szkole podstawowej na różnych poziomach nauczania. Dzięki takim książkom dzieci chętniej będą podchodzić do nauki o Bogu i wszystkim co jest z tym związane.

6-latki. Kocham dobrego Boga – Podręcznik do religii

Jest to podręcznik zgodny z odpowiednimi normami i standardami, który ma zachęcić maluchów do aktywnej pracy na lekcji, jak również w domu. W każdej lekcji zawarty jest odpowiedni werset biblijny. Zadania zamieszczone w poszczególnych rozdziałach są nawiązaniem do tego, o czym opowiadały dane słowa. Dzięki specjalnym ikonkom dziecko szybciej domyśli się jakie zadanie ma wykonać – czy będzie trzeba coś pomalować, narysować samodzielnie lub też wykonać inną, odpowiednią czynność. W środku znaleźć można również naklejki, które każde dziecko kocha. Dzięki specjalnym symbolom znajdującym się na poszczególnych stronach maluch będzie wiedział gdzie owe naklejki należy przykleić. Dzieci ucieszą się również na wycinanki, które znaleźć można na końcu książki. Pozwolą one na wykonanie innych, bardziej kreatywnych prac. Podręcznik poprzez rożne formy aktywizujące do zabawy poznaje dzieci z tematem Boga.

Klasa IV SP Miejsca pełne BOGActw – Podręcznik do nauki religii

Podróżowanie razem z Bogiem może być naprawdę fascynującą przygodą. Przekonują się o tym uczniowie w klasie czwartej, którzy będą mieli do czynienia z tym podręcznikiem. Dzięki temu, że przez cały rok na lekcjach religii uczniowie będą brali udział w podróży związanej z Bogiem, Jezusem, zbawieniem, itd, poznają takie osoby, zakątki o których wcześniej nie mieli pojęcia. W środku znaleźć można dużo treści oraz zadań, które są w taki sposób przedstawione, że dziecko bez najmniejszych oporów bierze się do ich rozwiązywania. Książka jest doskonałą pomocą naukową zarówno dla uczniów, jak również samych pedagogów.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com